Úterý 17. září 2019

Dobrý den,

dnes jsme se začali učit psaní číslice 0 a 1. Zatím nám to moc nejde, ale jsme šikulky a brzy to zvládneme levou zadní smile. Tato čísla budeme tento týden řádně procvičovat. Druhou vyučovací hodinu jsme se fotografovali do MF Dnes. Fotografie budou zveřejněny v říjnovém vydání, konkrétně 11. října 2019 v páteční příloze pro Prahu a Středočeský kraj. Poslední vyučovací hodinu jsme strávili venku.

Dětem byly rozdány závazné přihlášky na školu v přírodě, která se koná již v listopadu a má formu adaptačního kurzu. Prosím o vyplnění a navrácení zpět nejpozději ZÍTRA, tj. 18. září 2019 (viz. úkolníček). 

!!!!!! Znovu důrazně prosím rodiče, aby nechávali nemocné děti doma. Ve chvíli, kdy bude ve třídě nemocné dítě, se nemoc rozšíří mezi ostatní žáky a učitele. Děkujeme za pochopení.


Pondělí 16. září 2019

Dobrý den,

dnešek jsme pojali téměř odpočinkově. Hned ráno jsme se převlékli do pyžámek, následovala básnička na přivítání, rozcvička, potom jsme se seznámili s naším novým spolužákem smile a povídali si o plyšácích, které jsme si přinesli. Také jsme si zahráli na sochy, čímž jsme se pořádně rozpohybovali a zapotili smile. Druhou hodinu jsme si udělali grafomotorický test, za který jsme byli všichni pochváleni. Ve zbytku dne jsme hráli didaktické hry (Myslím si..., slovní kopaná, kompot).

Dětem byla zopakována pravidla bezpečného a slušného chování ve všech prostorách školy i mimo ni.

 


Pátek 13. září 2019

Dobrý den,

dnes nás bylo ve třídě trochu méně, a tak jsme si udělali "pohodový den". Ráno jsme si společně hráli, zazpívali jsme si Tři citrónky a potom jsme poznávali čísla, která psala paní učitelka na tabuli. Pracovní list jsme dnes měli pouze jeden - porovnávali jsme, čeho je na obrázku méně, čeho naopak více a obrázky jsme si pak mohli vybarvit. V závěru dne jsme si povídali o stromech a zvířátkách, která můžeme potkat v lese. Povídali jsme si také o houbách a o tom, jak je důležité sbírat jen ty houby, které známe. A protože bylo příjemně teplo a občas vykouklo sluníčko, byli jsme chvíli na hřišti. Každé dítko dostalo krabičku s mlékem a džusík smile.

Připomínám pondělní pyžámkový den (viz. úkolníček).

V pondělí nás čeká malý testík - pracovní list, který slouží k ověření grafomotorických dovedností žáka. Stejné pracovní listy žáci obdrží také v pololetí a na konci školního roku, abychom mohli porovnat pokroky, k jakým u každého dítěte došlo.

Divadelní představení, které jsme měli naplánované na den 16. října 2019, se z důvodu naplněné kapacity, bohužel, nekoná. V říjnu nás tak čeká pouze návštěva čokoládovny v Šestajovicích a v prosinci pak návštěva čertů a čertic ve Starých Hradech s doprovodným programem.

Znovu prosím Vás, rodiče, aby každé dítě mělo penál vybavený minimálně dvěma kusy obyčejné tužky a pastelkami. Děkujeme.

 

Hezký víkend a v pondělí zase na viděnou! smile

 

 

 

 

 


Čtvrtek 12. září 2019

Dobrý den,

stejně jako včerejší, i dnešní den jsme započali důkladnou rozcvičkou. Potom jsme si zarecitovali básničku (jde nám opravdu výborně) a mohli jsme se pustit do učení. Zopakovali jsme si počítání, dělili jsme bonbóny do sáčků po dvou a třech kusech. Také jsme si povídali o slušném a bezpečném chování, zopakovali jsme si, jak se chováme v situacích, kdy se cítíme být ohrožení. A protože jsme byli šikovní, dostali jsme na konci výuky od paní učitelky sladkou odměnu smile.

!!! Prosíme rodiče, aby děti, které jsou nemocné, neposílali do školy. Blíží se podzim a spolu s ním přibývá bacilů. I obyčejný kašel dokáže děti pořádně potrápit. Děti se pak špatně soustředí a jsou snadno unavitelné. Děkujeme za pochopení.


Středa 11. září 2019

Dobrý den,

dnešní den jsme opět odstartovali básničkou, kterou už umíme téměř celou nazpaměť. Potom jsme si dali rozcvičku, aby se nám lépe psalo a zopakovali jsme si společně na tabuli počty. Vypracovali jsme další dva pracovní listy (grafomotorika, matematika) - PROSÍM VŠECHNY RODIČE, ABY PRACOVNÍ LISTY DĚTEM PRAVIDELNĚ KONTROLOVALI, PODEPSALI JE A VRÁTILI ZPĚT DO ŠKOLY! smile Děkujeme.

Dále prosím, abyste dětem dovybavili penály pastelkami a obyčejnými tužkami.

Na pondělí 16. září 2019 máme naplánovaný pyžámkový den. Děti si přinesou svá pyžámka, která si převléknou v šatně, také si mohou donést oblíbeného plyšáka.

  


Úterý 10. září 2019

Dobrý den,

stejně jako včera, i dnes jsme odvedli velký kus práce. Hned ráno jsme se přivítali básničkou, která už nám jde zase o kousíček lépe. Potom jsme si zacvičili a s chutí se pustili do učení. Procvičili jsme si ručičky šrafováním a vybarvováním různých obrazců. Potom jsme si zopakovali počítání, které nám šlo výborně. Během druhé vyučovací hodiny nám pan ředitel vyhlásil požární poplach. Naštěstí cvičný, škola stojí stále neporušená v celé své kráse smile. I s tím jsme se zvládli popasovat na výbornou!

 

Prosím rodiče, kteří se nedostavili na třídní schůzky, aby mne kontaktovali prostřednictvím e-mailu. Domluvíme se individuálně na náhradním termínu konzultací, během nichž Vás požádám o podpis několika málo dokumentů. Děkuji.

 

 

 


Pondělí 9. září 2019

Dobrý den,

dnes jsme měli v naší třídě spoustu práce. Hned ráno jsme si společně zacvičili, potom jsme se učili básničku, kterou se budeme každé ráno vítat, aby se nám celý den lépe pracovalo. Dostali jsme svůj úplně první pracovní list, v němž jsme si ověřili své schopnosti v oblasti grafomotoriky. S úkolem jsme se popasovali na výbornou a všichni jsme dostali svou první jedničku smile. Potom jsme společně zkoušeli počítat do deseti, učili jsme se poznávat čísla a spojovali je na tabuli se správným počtem puntíků. Děti moc chválím, jsou to šikulky! smile

 

Domácí úkoly v měsíci září děti dostávat nebudou. S úkoly začneme až v měsíci říjnu smile.

 

 


Pátek 6. září 2019

Dobrý den,

první školní týden je úspěšně za námi. Moc chválím všechny dětičky, na nové prostředí si zvykly velmi rychle, výborně zvládly také všechny zadané úkoly a v budově školy se již pohybují naprosto suverénně a bez bloudění! Věřím, že v pondělí každé dítko svou třídu najde spolehlivě a bez použití mapy smilesmile . Také paní kuchařky děti každý den chválí, tácy s jídly nosíme jako úplní profíci, zatím se nám úspěšně vyhýbají nehody (vylité pití, rozbité nádobí) i úrazy (ťuk, ťuk).  

Dnes jsme si opět zopakovali základní pravidla bezpečného a slušného chování. Povídali jsme si o tom, jak je důležité, abychom se ke svým kamarádům chovali hezky a uctivě, připomněli jsme si kouzelná slovíčka. V závěru dne jsme se vydali na školní hřiště, kde jsme se věnovali pohybovým aktivitám. Před obědem jsme pak rozvíjeli slovní zásobu hrou na tichou poštu.

Příští týden již začínáme s učením. Čekají nás grafomotorická cvičení, jednoduché počty, porozumění čtenému textu, ale i spousta didaktických her a zábavy. Také se naučíme básničku, kterou se každé ráno společně přivítáme.

Znovu připomínám třídní schůzky, které proběhnou v pondělí 9. září 2019 od 17.30 hodin v naší třídě.

Příjemný víkend Vám i dětem a budeme se těšit v pondělí na viděnou!smile

 

 

 

 


Čtvrtek 5. září 2019

Dobrý den,

v průběhu dnešního dne jsme si hodně hráli (didaktické hry na postřeh, dále hry pro rozvoj slovní zásoby a upevňování vědomostí - příroda, ovoce, zelenina). Děti měly volnější režim. Využili jsme krásného počasí a vyrazili nachytat poslední sluneční paprsky do kapsiček, aby nás hřály i během zimy. Část druhé a celou třetí vyučovací hodinu jsme tak strávili na procházce. Podívali jsme se k chvalskému lomu a ověřili své schopnosti na venkovním workoutovém hřišti. Pomalu se připravujeme na opravdovou výuku, která nám začne již v pondělí smile.

Pokud budete chtít mně, nebo paní vychovatelce po dětech zaslat lísteček se zprávou, vložte jej, prosím, do žákovské knížky. Každý den dětem žákovské knížky hned ráno vybírám a kontroluji. Děti občas zapomínají, že mají lísteček předat, takto si přenos informací pohodlně "pojistíme" smile.


Středa 4. září 2019

Dobrý den,

ocitli jsme se v polovině prvního týdne školního roku 2019/2020. A já s velikou radostí musím pochválit všechny dětičky nulťáčky za to, jak perfektně zvládají své povinnosti!smile
Už si začínáme zvykat na školní režim, pomaličku se "zbavujeme" školkovských návyků a stávají se z nás opravdoví, velcí školáci. Víme, kde najdeme svoji třídu, jídelnu, toalety, najít svou šatnu nám již také nečiní žádné obtíže. Také si pomalu zvykáme na určitý režim dne, na nová pravidla, která se od těch školkovských maličko liší. Víme, že ve škole musíme poslouchat paní učitelky, že se musíme chovat slušně a držet se pokynů paní učitelek, abychom předcházeli možným úrazům a nedorozuměním.
Ve školní jídelně jsme byli pochváleni od paní kuchařek. Jsme šikulky a krásně zvládáme nošení táců s talíři a mističkami.

Dnes jsme společně poprvé navštívili školní hřiště. A abychom si důkladně prohlédli také okolí školy, čeká nás zítra delší vycházka. Proto prosím, abyste svá dítka vybavili mikinou, nebo slabší bundičkou, dopoledne již bývají chladná, tak aby nám děti nedrkotaly zuby smile.


Připomínám blížící se třídní schůzky. Ty proběhnou v pondělí 9. září 2019 od 17:30 hodin v naší třídě. Pokud již nyní víte, že se schůzek nebudete moci zúčastnit, informujte mne, prosím, e-mailem a domluvíme se na individuálních konzultacích. Účast na třídních schůzkách je pro zákonné zástupce povinná.

 


Úterý 3. září 2019

Vážení rodiče,

společně jsme odstartovali první společný školní rok na základní škole. Dovolte mi, abych Vám a Vašim dětem poděkovala za vzornou účast na zahajovacím dni, za Vaši zpětnou vazbu, Vaše náměty, postřehy, nápady, dotazy. Zároveň bych Vás ráda požádala, pokud máte jakékoliv další otázky, neváhejte mne kontaktovat na e-mailové adrese iTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Zde jsem Vám plně k dispozici, odpovím hned, jak budu moci smile.

Dnes jsme se všichni společně prokousali jednotlivými body školního řádu. Seznámili jsme se se základními pravidly slušného a bezpečného chování ve všech prostorách školy i mimo ni. Školu jsme si prohlédli, abychom věděli, kde najdeme naši šatnu, třídu, jídelnu, toalety. Seznámili jsme se také se svými novými kamarády, spolužáky, kteří po celou dobu školního roku budou našimi nerozlučnými parťáky. Věřím, že i další dny budou naplněny úsměvy Vašich/našich dětí a že se (nejen) ve třídě budeme cítit příjemně smile. Navštívily nás paní lektorky, které organizují kroužek s názvem Bricks 4 kids. Jde o kroužek stavění z Lega. Prosím, nahlédněte dětem do batůžků, najdete v nich letáček s podrobnými informacemi o kroužku. Děkujeme.

Prosím, aby si děti nosily svačinky (pečivo, ovoce, zelenina, mléčné výrobky, minimum sladkostí smile) a pití. Obědy jsou vydávány do konce tohoto týdne pro 0.ročník v 10.30 hod. Do té doby počkají děti ve školní družince. Kdo tedy bude vyzvedávat dítě po obědě, počítejte, prosím, s časem vyzvednutí cca v 10.50 hod. nebo později. Zvoňte na 4. oddělení ŠD. Pokud Vaše dítko do družiny nepůjde, prosím, pošlete po dítěti lísteček, na němž bude uvedeno jméno dítěte, třída a datum, kdy do družiny nepůjde. 

Vybavte, prosím, Vaše děti papírovými kapesníčky (krabice s kapesníčky, nebo 1 karton kapesníčků). Dětem budou k dispozici po celý školní rok. Především s přicházejícím podzimem budou jistě potřeba smile. Naopak výtvarné pomůcky prozatím děti nosit nemusejí, tvořit začneme až v průběhu příštího týdne. Tento týden se budeme věnovat především adaptaci na nové prostředí, poznávání spolužáků a prostředí školy.

 

 


Dopňující informace k začátku školního roku :

Vážení rodiče,

obědy ve školní jídelně jsou na první školní den pro přípravný ročník automaticky odhlášeny. Nebudou-li Vaše děti chodit na obědy ani v ostatní dny přípravného týdne (tedy
v termínu od 3. září 2019 do 6. září 2019), odhlašte, prosím, obědy individuálně na telefonním čísle 281 923 696, vždy nejpozději do 8:00 hodin. Děkujeme.

 

Prosíme rodiče žáčků, aby dbali na včasný příchod dítěte do třídy, nejpozději v 7:50 hodin.

Děkujeme za pochopení a budeme se těšit na viděnou v pondělí! smile


Vážení rodiče, milé děti, vítám Vás ve školním roce 2019/2020 !

 

Třídní učitelka: Ivana Frances Pilsová

Asistentka pedagoga: Jana Valentová

Vychovatelka školní družiny: Tereza Voráčková

Na této stránce budete ve školním roce nacházet veškeré důležité informace i přehled probraného učivasmile!!!

 

Jak bude probíhat vlastní začátek školního roku?

Máme prosbu k Vám, rodičům motoristům; pokud pojedete se svým dítětem první školní den autem, jeďte raději s předstihem a pro parkování využijte okolní parkoviště – Chvalská tvrz, LIDL, část komunikace Stoliňská za ulicí Náchodská (u Parku Šedivého). Zejména prosíme z důvodu bezpečnosti neparkovat před vstupem do školních budov. Dopravu na přechodu na komunikaci Náchodská zajišťuje MP (ráno) a PČR (odpoledne). Děkujeme! 

Přehled výuky :

2. 9. 2019 - pouze jedna vyučovací hodina, přivítání, seznámení (8:00- 8:45)

3. 9. 2019 - 2 vyučovací hodiny (8:00 - 9:40)

4. 9. 2019 - 2 vyučovací hodiny (8:00 - 9:40)

5. 9. 2019 - 3 vyučovací hodiny (8:00 - 10:45)

6.9. 2019 -  3 vyučovací hodiny (8:00 - 10:45)

Po skončení výuky je zajištěna školní družina.

 

Nová email.adresa: ivana.frances@zschvaly.cz - prosím, veškeré dotazy a podněty směřujte na tuto adresu, děkuji.

Ivana F. Pilsová


Důležitá informace:

Upozorňuji, že účast na třídních schůzkách je pro zákonné zástupce povinná. Pokud se nemůžete schůzek účastnit, je třeba si domluvit individuální termín konzultace s vyučujícími. Zdůrazňuji, že pokud zákonní zástupci nejsou ve shodě, je nutné, aby na schůzky chodili oba. I v tomto školním roce platí, že schůzovní den je pro pedagogické pracovníky pondělí – individuální konzultace z uvedeného důvodu směřujte tedy na tento den.

 

Termíny třídních schůzek pro šk. rok 2019/2020 :

    9. 9. 2019

18. 11. 2019

20. 1. 2020

20. 4. 2020

22. 6. 2020

Třídní schůzky probíhají vždy ve třídě od 17.30 hodin.

 


 

 

 

Vítám Vás ve školním roce 2019/2020.