CHCEŠ NA VÁNOCE DÁT NĚKOMU SKUTEČNÝ DÁREK?

 

Žáci školního Klubu s paní vychovatelkou Hromasovou přišli s nápadem, na Vánoce pomoci lidem v nouzi. Rozhodli se zapojit do akce ČLOVĚKA V TÍSNI a darovat třeba kozu, kuřata lidem například do Afriky.

 

Zajímá Vás, jak celá akce bude probíhat? Paní vychovatelka Hromasová vybere třeba 10,- Kč od dětí, které se do projektu zapojit chtějí. Za vybranou částku nakoupí na stránkách ČLOVĚKA V TÍSNI například kozu. Vybraný dárek bude posléze ČLOVĚK V TÍSNI poslán do Afriky.  My pak dostaneme certifikát o darování.

Chceš se zapojit i ty? Stačí přispět třeba jen 10,-Kč paní vychovatelce Hromasové. Pojďme společně darovat na Vánoce skutečný dárek.


Co náš čeká v příštích týden?

 

Blíží se nám konec pololetí a nás čekají pololetní písemné práce :).

V pátek 16/12 píšeme pololetní písemnou práci z českého jazyka.

V úterý 3/1/2017 píšeme pololetní písemnou práci z matematiky

 

ZNÁMKY UZAVÍRÁM 10/1/2017 :)

Další důležité informace

20.12. dopoledne  akce: Kino CČM, vstupné 99,- (Film Anděl Páně II.)

21. a 22. je ředitelské volno, prosím o podpis v ŽK.

 


Co nás čeká v týdnu od 7.11.?

 

V českém jazyce si povíme, jak psát předložky s, z, jak psát správně popis předmětu a koncem týdne začneme opakovat vyjmenovaná slova po B.

V matematice budeme procvičovat slovní úlohy s více početními úkony.

V přírodovědě se začneme seznamovat s vesmírem.

 


 

Co nás čeká v týdnu od 31.10?

V českém jazyce budu procvičovat psaní předpon s-,z-, vz- a psaní bě,bje, pě. Žádnou novou látku probírat nebudeme.

V matematice budeme procvičovat násobení trojciferným a dvojciferným číslem. V geometrii budeme opakovat grafický součet a rozdíl úseček.

V přírodovědě si budeme povídat o elektrické energii.

V pátek 4.11. se budeme fotit. Děti mají papírky s informacemi o focení. Prosím Vás o podepsání.

 

S pozdravem

Hromas Jakub

 


Co jsme dělali v prvních týdnech nového školního roku?

 

První týdny proběhly v duchu opakování látky 4. třídy. Ještě pár dní opakovat budeme, abychom měli na čem "stavět".

V českém jazyce jsme opakovali vyjmenovaná slova, koncovky podstatných jmen, určování slovních druhů. Ještě nás čeká shoda podmětu s přísudkem a určování mluvnických kategorií u sloves a podstatných jmen.

V matematice jsme procvičovali převody jednotek, násoben a dělení. V geometrii jsme počítali obsah a obvod čtverce. Ještě nás čeká obsah a obvod obdélníku a v neposlední řadě také rýsovaní.

Také jsme s dětmi navštívili velmi zajímavou výstavu o Karlu IV., která se dětem velmi líbila. Snad jim nadšení vydrží až června ;).

S pozdravem

 

Jakub Hromas

 


2.9. 2016

 

Vážení rodiče,

vítám Vás v novém školním roce :). 

Postoupili jsme do pátého ročníku a čeká nás několik změn. Děti se letos seznámí s novým předmětem, informatikou. Informatiku bude vyučovat pan učitel Jůza. V sudém týdnu budou mít informatiku dívky a v lichém týdnu zase chlapci. Anglický jazyk bude místo paní učitelky Babické učit paní učitelka Hamtilová (paní učitelka Soukupová zůstává). 

 

V příštím týdnu bude výuka od pondělí do středy (5. - 7.9. 2016) končit čtvrtou vyučovací hodinou (dle rozvrhu). Od čtvrtka pojedeme podle platného rozvrhu :).

 

A teď pár důležitých informací :)

 

Nemocné žáky omlouváme nejpozději do tří dnů. Stačí mi poslat SMS, nebo email. Zapiště si prosím mé "nové" telefonní číslo,

777 289 944.

 

 

6. - 8. 9. 2016 bude sběr starého papíru (kontejner bude přistaven u budovy II. stupně).

 

Třídní schůzky budou vždy od 17:30, a to v termínech: 7. 11. 2016, 16. 1. 2017, 3. 4. 2017, a 5. 6. 2017.

 

Školní pomůcky a sešity - 5. třída 
 
ČJ: 3 sešity č. 544, 1 sešit č. 524 1 sešity 540, 
 
M: 2 sešity 440 (velký silný nelinkovaný) + lenoch, 2 sešity č. 520 pravítko s ryskou, obyč. pravítko, kružítko, tužka na rýsování (pentilka), guma,
 
Přv: 460 velký nelinkovaný silný + lenoch 
 

VV a PČ: 30 výkresů A4 20 výkresů A3 náčrtníkový papír ( složka) barevné papíry (složka),  nádobu na vodu, štětce (3 kulaté, 2 ploché – č. 6 a 12), igelitový ubrus, zástěrku nebo větší triko,  lepidlo (tuhé, větší), nůžky,  voskovky, hadřík,  vodové barvy, tempery, plastelína, progressa nebo pastelky (nejméně 12 barev), pastely (souprava prašných uměleckých kříd), špejle, tuš černá + redispero

 

Přeji příjemný a klidný školní rok

 

Hromas Jakub