CHCEŠ NA VÁNOCE DÁT NĚKOMU SKUTEČNÝ DÁREK?

Žáci školního Klubu s paní vychovatelkou Hromasovou přišli s nápadem, na Vánoce pomoci lidem v nouzi. Rozhodli se zapojit do akce ČLOVĚKA V TÍSNI a darovat třeba kozu, kuřata lidem například do Afriky.

Zajímá Vás, jak celá akce bude probíhat? Paní vychovatelka Hromasová vybere třeba 10,- Kč od dětí, které se do projektu zapojit chtějí. Za vybranou částku nakoupí na stránkách ČLOVĚKA V TÍSNI například kozu. Vybraný dárek bude posléze ČLOVĚK V TÍSNI poslán do Afriky.  My pak dostaneme certifikát o darování.

Chceš se zapojit i ty? Stačí přispět třeba jen 10,-Kč paní vychovatelce Hromasové. Pojďme společně darovat na Vánoce skutečný dárek.

Co náš čeká v příštích týden?

Blíží se nám konec pololetí a nás čekají pololetní písemné práce :).

V pátek 16/12 píšeme pololetní písemnou práci z českého jazyka.

V úterý 3/1/2017 píšeme pololetní písemnou práci z matematiky

ZNÁMKY UZAVÍRÁM 10/1/2017 :)

Další důležité informace

20.12. dopoledne  akce: Kino CČM, vstupné 99,- (Film Anděl Páně II.)

21. a 22. je ředitelské volno, prosím o podpis v ŽK.

Co nás čeká v týdnu od 7.11.?

V českém jazyce si povíme, jak psát předložky s, z, jak psát správně popis předmětu a koncem týdne začneme opakovat vyjmenovaná slova po B.

V matematice budeme procvičovat slovní úlohy s více početními úkony.

V přírodovědě se začneme seznamovat s vesmírem.

Co nás čeká v týdnu od 31.10?

V českém jazyce budu procvičovat psaní předpon s-,z-, vz- a psaní bě,bje, pě. Žádnou novou látku probírat nebudeme.

V matematice budeme procvičovat násobení trojciferným a dvojciferným číslem. V geometrii budeme opakovat grafický součet a rozdíl úseček.

V přírodovědě si budeme povídat o elektrické energii.

V pátek 4.11. se budeme fotit. Děti mají papírky s informacemi o focení. Prosím Vás o podepsání.

Hromas Jakub

Co jsme dělali v prvních týdnech nového školního roku?

První týdny proběhly v duchu opakování látky 4. třídy. Ještě pár dní opakovat budeme, abychom měli na čem "stavět".

V českém jazyce jsme opakovali vyjmenovaná slova, koncovky podstatných jmen, určování slovních druhů. Ještě nás čeká shoda podmětu s přísudkem a určování mluvnických kategorií u sloves a podstatných jmen.

V matematice jsme procvičovali převody jednotek, násoben a dělení. V geometrii jsme počítali obsah a obvod čtverce. Ještě nás čeká obsah a obvod obdélníku a v neposlední řadě také rýsovaní.

Také jsme s dětmi navštívili velmi zajímavou výstavu o Karlu IV., která se dětem velmi líbila. Snad jim nadšení vydrží až června ;).

Jakub Hromas

2.9. 2016

vítám Vás v novém školním roce :).

Postoupili jsme do pátého ročníku a čeká nás několik změn. Děti se letos seznámí s novým předmětem, informatikou. Informatiku bude vyučovat pan učitel Jůza. V sudém týdnu budou mít informatiku dívky a v lichém týdnu zase chlapci. Anglický jazyk bude místo paní učitelky Babické učit paní učitelka Hamtilová (paní učitelka Soukupová zůstává).

V příštím týdnu bude výuka od pondělí do středy (5. - 7.9. 2016) končit čtvrtou vyučovací hodinou (dle rozvrhu). Od čtvrtka pojedeme podle platného rozvrhu :).

A teď pár důležitých informací :)

Nemocné žáky omlouváme nejpozději do tří dnů. Stačí mi poslat SMS, nebo email. Zapiště si prosím mé "nové" telefonní číslo,

777 289 944.

6. - 8. 9. 2016 bude sběr starého papíru (kontejner bude přistaven u budovy II. stupně).

Třídní schůzky budou vždy od 17:30, a to v termínech: 7. 11. 2016, 16. 1. 2017, 3. 4. 2017, a 5. 6. 2017.

Školní pomůcky a sešity - 5. třída

ČJ: 3 sešity č. 544, 1 sešit č. 524 1 sešity 540,

M: 2 sešity 440 (velký silný nelinkovaný) + lenoch, 2 sešity č. 520 pravítko s ryskou, obyč. pravítko, kružítko, tužka na rýsování (pentilka), guma,

Přv: 460 velký nelinkovaný silný + lenoch