Informacemi do této rubriky přispívá Hedvika Zmeková a Jakub Hromas

pokud jste nenašli zástupce Vaší třídy z řad rodičů, zvolte si ho prosím 5. června na třídních schůzkách. Třídní učitelé Vám s tím jistě rádi pomohou. Třídní zástupce Vám bude zprostředkovávat informace ohledně činnosti spolku. Jako rodiče máte právo spolurozhodovat o činnosti spolku a rozdělování finančních prostředků.....

Na co jsou peníze ze spolku?

Peníze lze využít na:

• školní akce – adapťák 6. třídy, lyžák, MDD, cyklistické výjezdy, Den učitelů, čertovské rojení, příspěvky na školu v přírodě, atd.
  • odměny + motivace při výuce – drobné odměny, které mají ocenit aktivitu žáků
  • materiály na VV, PČ – vyplyne z účetnictví (čerpá každá třída 1. stupně, žáci 2. stupně mají k dispozici výtvarné materiály, které jsou pořizovány v průběhu celého školního roku)
  • knižní novinky – začátkem roku jsou do školní knihovny pořízeny nové knihy, které lze zařadit i do povinné četby
  • dárky k zápisu do 1. tříd a pro „deváťáky“ – vycházejícím žákům i budoucím prvňáčkům jsou pořizovány drobnosti, které jim mají připomínat důležitý moment v jejich životě
  • „Setkávání“ spolupráce s postiženými dětmi (Paprsek, ZŠ Bártlova) – spolek přispívá na akce, které se pokoušejí vybudovat přátelské vztahy s lidmi, kteří mají různý handicap
  • společenské hry, nebo sportovní vybavení – každý rok dostává družina i školní klub peníze, na pořízení nového vybavení
  • dáreček k Vánocům – v každém roce dostane každý žák, nebo celá třída, nějaký dárek k Vánocům
  • modernizace školy – spolek se snaží vylepšovat prostory školy (modernizace knihovny, relaxační koutek pro žáky 2. stupně, atd.)

Chvalská škola. z.s.

Stoliňská 823
Praha 9 - Horní Počernice

IČO 226 73 024